Zyskuj nowych klientów dzięki pozycjonowaniu stron internetowych

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to podstawa marketingu online. Zwiększ widoczność swojej strony internetowej dzięki sprawdzonym działaniom SEO.

Behold - strony www, pozycjonowanie, grafika

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe w naszej Agencji?

Plan marketingowy

Nasze działania są zawsze zaplanowane tak, aby przynosiły realne efekty.

Transparentność

Nigdy nie ukrywamy, co robimy w ramach naszych usług. Dzięki temu wiesz, za co płacisz.

Tylko legalne praktyki

Nasze działania to tzw. “White Hat SEO”, czyli praktyki zgodne z zasadami.

*Należy pamiętać, że efekty pozycjonowania mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnych działań. Na skuteczność pozycjonowania wpływa wiele elementów. Są to m.in. prawidłowa optymalizacja SEO, działania konkurencji oraz budżet.

Pozycjonowanie stron internetowych. Co robimy w ramach naszych usług?

Audyt SEO

Wykazanie mocnych i słabych cech strony, w tym widoczność w Google na określone frazy kluczowe.

Optymalizacja SEO

Opracowanie struktury strony, przystosowanie treści, m.in. pod frazy kluczowe.

Copywriting SEO i content marketing

Tworzenie treści do umieszczenia na stronie lub w artykułach sponsorowanych.

Linkbuilding — budowanie linków

Budowanie wartościowych linków prowadzących do witryny, np. z artykułów sponsorowanych.

Pozycjonowanie Google Moja Firma

Dostosowanie wizytówki Google pod ofertę firmy, słowa kluczowe i lokalizację.

Lokalne pozycjonowanie stron

Działania, które zwiększają widoczność strony na słowa kluczowe zawierające lokalizację (np. miasto).

Kampanie reklamowe Google Ads / FB / Insta

Płatne kampanie reklamowe w Google oraz w mediach społecznościowych.

Monitoring i raportowanie

Sporządzanie i analiza raportów pozycji strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie to działania, które zwiększają widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Gdy internauci szukają informacji w Google, korzystają z tzw. słów kluczowych. Te umożliwiają wyszukiwanie stron internetowych, o podobnej tematyce. Pozycjonowanie sprawia, że Twoja strona staje się widoczna w Google, po wpisaniu określonych słów kluczowych. Celem jest osiągnięcie najwyższej pozycji, czyli pojawienie się w pierwszych wynikach wyszukiwania. Optymalnie w pierwszej dziesiątce, najlepiej w pierwszej trójce.

Uzyskanie wysokich pozycji w Google jest możliwe, choć często trudne. Główną przeszkodą w pozycjonowaniu stron jest Twoja konkurencja. To głównie z jej działaniami zmagamy się, tworząc i wdrażając strategię marketingową. Zaplanowane działania muszą być rozłożone w czasie, aby nie doszło nałożenia kar i ograniczeń przez Google. 

Behold - strony www, pozycjonowanie, grafika

Czy pozycjonowanie stron internetowych i SEO to to samo?

Pozycjonowanie i SEO to pojęcia, które są często używane zamiennie, choć nie do końca słusznie. Pozycjonowanie to proces, w którym dąży się do najwyższej pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Pomocne w tym jest m.in. linkowanie zewnętrzne, czy właśnie samo SEO. SEO to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki Google. Jest to m.in. optymalizacja treści strony, dobór odpowiednich słów kluczowych czy przygotowanie właściwej struktury witryny. Samo SEO jest zatem elementem pozycjonowania, które w swoich działaniach jest nieco bardziej rozległe.

Jakie efekty przynosi skuteczne pozycjonowanie stron internetowych?

Wzrost ruchu na stronie firmy

Pozycjonowanie strony pozwala na zwiększenie liczby odwiedzin. To przekłada się na lepszą pozycję w Google, co może przyciągnie klientów.

Wzrost konwersji i sprzedaży

Lepsza pozycja strony w Google to większa liczba osób, które zdecydują się na zakup produktu lub usługi.

Zwiększenie zaufania do firmy

Strony, które mają wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, są postrzegane jako wiarygodne. To z kolei zwiększa zaufanie do firmy.

Jak wygląda proces pozycjonowania strony?

Audyt SEO strony

Celem audytu SEO jest zbadanie strony i zidentyfikowanie potencjalnych problemów. Audyt SEO jest pierwszym krokiem do skutecznego pozycjonowania. Pozwala sprawdzić, jakie efekty przyniosły dotychczasowe działania marketingowe. Bada m.in. aktualną pozycję strony w Google wg słów kluczowych, właściwych dla branży. Sprawdza, czy treści są zgodne z tematyką strony, a słowa kluczowe prawidłowo użyte. Audyt SEO pomaga opracować długofalową strategię marketingową. Ta będzie wyznaczać drogę dalszych działań.

Behold - strony www, pozycjonowanie, grafika

Optymalizacja SEO (ang. Search Engine Optimization)

Optymalizacja SEO strony to działania, dzięki którym Twoja strona będzie bardziej przystępna dla wyszukiwarek. Zakres optymalizacji zależy od wyników audytu SEO. Często jest to stworzenie nowych treści na stronę wraz z określeniem słów kluczowych. Te mają ogromne znaczenie dla wyszukiwania Twojej strony w Google. Należy ustawić meta tagi: “title“, “description” oraz “opengraph” w taki sposób, aby odpowiadały treści strony. Jeżeli strona jest kompletnie niewidoczna w Google, należy zadbać o jej zaindeksowanie, za pomocą odpowiednich narzędzi.

Behold - strony www, pozycjonowanie, grafika

Copywriting SEO

Jest to pisanie tekstów, zgodnie z wytycznymi uzyskanymi podczas audytu SEO. Taki tekst musi zawierać odpowiednią ilość słów kluczowych. On sam musi być pisany zgodnie z zasadami języka polskiego i być przystępny dla czytelników. Musi mieć zrozumiałą formę, przekazywać prawdziwe informacje, i zachęcać czytelników do pozostania na stronie. Copywriting to bardzo ważny element całego SEO i pozycjonowania. Dotyczy nie tylko treści na stronie, ale np. artykułów sponsorowanych.

Linkowanie zewnętrzne — linkbuilding

Linkowanie to pozyskiwanie linków prowadzących do Twojej strony strony internetowej. Najczęściej źródłem takich linków są portale lokalne i branżowe, artykuły sponsorowane czy fora. Ważne jest, aby strony, które będą kierować do Twojej witryny, miały odpowiednią reputację dla Google. Liczą się tu siła ich domeny, ilość odwiedzin czy niski współczynnik odrzuceń. Powinny też nawiązywać do branży lub lokalizacji. Nie mogą to być więc przypadkowe strony. Istotna jest też sama jakość linków, a nie wyłącznie ich ilość. Pozyskanie jednego mocnego linku prowadzącego znacznie lepiej wpływa na pozycjonowanie niż 5 słabych. Same linki muszą być też odpowiednio oznaczone, jako “dofollow”, “nofollow”, “sponsored” lub “UGC“. Linkbulding to bardzo ważny element pozycjonowania. Często to właśnie linkowanie zewnętrzne pozwala zauważyć pierwsze efekty pozycjonowania. Oczywiście ogromną rolę odgrywa tu również optymalizacja samej strony internetowej. W uproszczeniu można powiedzieć, że optymalizacja SEO strony to wprowadzenie do pozycjonowania. Rozwinięciem jest pozyskiwanie linków i ruchu na stronie z zewnętrznych źródeł.

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma

Wizytówka Google Moja Firma to Twoje miejsce na mapach Google. Jest więc ważna dla lokalnych przedsiębiorstw, które chcą pozyskiwać klientów z określonej okolicy. Posiada też duże możliwości budowania zaufania. Klienci mogą wystawić opinię oraz ocenę Twojej firmy. Im lepsze oceny, tym większe dowody na Twój profesjonalizm. Pozycjonowanie wizytówki poprawia jej widoczności w określonych lokalizacjach, korzystając z określonych słów kluczowych.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych

Lokalne pozycjonowanie stron to działania, które skupiają się na poprawie widoczności Twojej strony, w określonej lokalizacji. Może to być województwo, miasto, dzielnica. Elementem pozycjonowania lokalnego jest poprawa widoczności wizytówki Google, ale też optymalizacja strony na właściwe słowa kluczowe. Mogą to być np. “barber Kraków”, “pizza Warszawa Bielany”, “agencja seo Łódź”. W pozycjonowaniu lokalnym ważną rolę odgrywa linkowane zewnętrzne. Pozyskiwanie wartościowych linków z lokalnych portali znacząco wpływa na poprawę widoczności strony w Twoim regionie.

Monitorowanie pozycjonowania stron internetowych

Monitorowanie pozycji stron jest ważne, ponieważ pozwala na śledzenie postępów w pozycjonowaniu strony. Pozwala ocenić skuteczność działań oraz wprowadzić ewentualne korekty. Wykorzystywane są do tego odpowiednia narzędzia, dzięki którym możliwe jest prowadzenie statystyk, analiz i sporządzanie raportów. Podstawą monitorowania skuteczności pozycjonowania jest m.in. Google Search Console, ale też dodatkowe narzędzia takie jak Senuto czy ASPS.

Behold - strony www, pozycjonowanie, grafika

Kampanie reklamowe Google Ads

Reklamy sponsorowane wyświetlają się powyżej wyników organicznych w Google. Dzięki temu zyskujesz możliwość dotarcia do nowych klientów, bez względu na pozycję swojej strony w wyszukiwarce. Nie bez znaczenia są tu frazy kluczowe, które muszą być zgodne z tymi na Twojej stronie. Treść na Twojej stronie powinna być naturalnym rozwinięciem reklamy w Google. Oznacza to, że gdy klient kliknie reklamę, zostanie przekierowany, na tę treść, którą szuka. Dlatego kampanie reklamowe powinny być prowadzone po optymalizacji strony pod kątem SEO. Reklamować możesz konkretne usługi lub produkty ze swojej strony, konkursy, wydarzenia itp. Kampanie reklamowe są też świetnym sposobem na tworzenie dodatkowej ruchu na Twojej stronie. Ich podstawową zaletą jest możliwość dotarcia do klienta niezależnie od tego, jak Twoja strona jest wypozycjonowana.

Kampanie reklamowe Facebook i Instagram

Obecność w mediach społecznościowych jest dziś niezwykle cenna. Portale takie jak Facebook czy Instagram, sprawdzają się świetnie jako platformy reklamowe. Reklamy tworzone na Facebooku mogą być szczegółowo dostosowane do odbiorców, wg różnych kryteriów. Mogą to być np. wiek, płeć, zainteresowania, wykształcenie. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoje produkty czy usługi kierowane są do konkretnych grup. Kiedy celem Twojej kampanii jest sprzedaż, świetnie sprawdzą się reklamy na Instagramie. Tu grupą docelową są osoby, które częściej przeglądają określone materiały, np. powiązane tematycznie z Twoim produktem. Trzeba pamiętać, że reklamy w Google a reklamy w mediach społecznościowych, rządzą się nieco innymi prawami. W Google reklama wyświetli się po wpisaniu określonych słów kluczowych. W mediach społecznościowych reklamy wyświetlane są tym użytkownikom, którzy spełniają określone kryteria, np. zainteresowania, wiek, płeć.

Zamów bezpłatną wycenę na pozycjonowanie stron internetowych.

Przejdź do naszego formularza i zamów wycenę pozycjonowania swojej strony. Możesz też zamówić dodatkowe usługi.

Aby pozycjonowanie przynosiło najlepsze efekty, należy przygotować strategię SEO. Jej celem jest zaplanowanie działań, które pozwolą zbliżyć się do pozycji konkurencji w Google, lub je przeskoczyć. Strategia SEO powinna sprawić, że wszystkie czynniki mające wpływ na pozycję w Google będą możliwe najlepiej zoptymalizowane. Dobra strategia SEO powinna uwzględniać:

  1. Audyt SEO (w tym analizę konkurencji)
  2. Optymalizację SEO (w tym wybór słów kluczowych)
  3. Zaplanowanie treści na podstronach, jej struktury i zakresu
  4. Plan rozbudowy treści strony na przyszłość (np. blog, artykuły branżowe)
  5. Plan pozyskiwania linków zewnętrznych (w tym artykuły sponsorowane)
  6. Plan kampanii reklamowych (w Google lub mediach społecznościowych)

Strategia SEO musi zostać stworzona m.in. na podstawie analizy konkurencji oraz branży. Jest ważna nie tylko dla samego pozycjonowania, ale też dla przyszłych kampanii reklamowych. Podstawą jest audyt SEO oraz optymalizacja SEO, bez których nie powinny być prowadzone żadne działania pozycjonujące. Dobra strategia poprawi widoczność strony internetowej w Google i zapewni solidną podstawę dla działań marketingowych w przyszłości.

Od czego zależy strategia pozycjonowania?

  1. Rodzaj witryny. Rodzaj witryny, którą chcesz pozycjonować, wpływa na całą strategię SEO. Na przykład witryna sklepu internetowego będzie wymagała innej strategii niż blog o modzie.
  2. Branża. Twoja branża ma wpływ na to, jakie słowa kluczowe są najważniejsze dla twojej witryny.
  3. Konkurencja. Poziom konkurencji w Twojej branży wpływa na to, jak trudno będzie pozycjonować Twoją stronę. Wpłynie na wybór działań, które będą potrzebne, aby osiągnąć wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania.
  4. Cele biznesowe. Twoje cele biznesowe bezpośrednio wpływają na to, na jakich działaniach trzeba skupić się w pierwszej kolejności. Celem Twojej strony może być zwiększenie sprzedaży, nawiązanie kontaktu, czy zwiększenie ruchu na stronie. Każdy z tych celów wymaga nieco innego planowania. Gdy cele są różne, strategia pozycjonowania staje się bardziej rozbudowana i skomplikowana.
  5. Budżet. Twój budżet określa, jakie działania są dla ciebie osiągalne do wprowadzenia. Koszty pozycjonowania nie są stałe. Różnią się w zależności od branży, działań konkurencji oraz Twoich celów biznesowych.
  6. Sezonowość. Niektóre branże działają tylko w określonym czasie w ciągu roku. Ważne jest opracowanie takiej strategii, aby zapewnić najlepsze efekty w okresie największej aktywności zawodowej w branży.

Czym są algorytmy Google?

Algorytmy Google to zaawansowane matematyczne formuły oceniające jakość stron internetowych. To na ich podstawie strony internetowe uzyskują swoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Istnieje kilka czynników rankingowych, które Google używa do analizy stron. Działanie algorytmów jest niejawne, a te są regularnie aktualizowane i ulepszane. 

Czynniki rankinowe Google — co wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

Google wykorzystuje kilka czynników, którymi ocenia jakość strony. Na ich podstawie decyduje, które strony powinny być wyświetlane na określone frazy kluczowe.

Czynniki rankingowe on-site, bezpośrednio na stronie internetowej:

  1. Frazy kluczowe. Google sprawdza, jakie słowa kluczowe są umieszczone w treści strony. Następnie dopasowuje je do tych, które używane są w w wyszukiwarce.
  2. Metatagi. Metatagi title oraz description pozwalają opisać zawartość strony. Dzięki odpowiednim frazom kluczowym wpływają na pozycję strony. Title opisuje, co znajduje się na stronie, a description jest jego naturalnym rozwinięciem. Wyświetlane są bezpośrednio w wynikach wyszukiwarki Google.
  3. Nagłówki H1 – H4. Pozwalają stworzyć odpowiednią hierarchię treści. Powinny zawierać określone frazy kluczowe i nawiązywać do pozostałej treści strony.
  4. Treść. Google ocenia, czy treść na stronie jest wartościowa i odpowiada na pytania użytkowników. Strony z przydatnymi treściami naturalnie uzyskują lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.
  5. Struktura i mapa strony. Odpowiednio przygotowana struktura strony pozwala stworzyć zoptymalizowany pod wyszukiwarki serwis. Z kolei mapa strony jest plikiem, który umożliwia robotom Google dotrzeć do wszystkich ważnych podstron.
  6. Linkowanie wewnętrzne. Odpowiednie linkowanie wewnętrzne pozwala promować najważniejsze treści na stronie. Linkowanie wewnętrzne to nie tylko menu, ale też linki umieszczone w treści strony.
  7. Wersja mobilna. Strona dostosowana do urządzeń mobilnych jest dziś absolutnie obowiązkowa. Statystyki pokazują, że największy ruch w internecie, w tym w wyszukiwarce Google, pochodzi właśnie ze smartfonów. Dlatego Google wprowadziło mobile first, czyli kierunek tworzenia stron ze szczególnym naciskiem na urządzenia mobilne.
  8. Bezpieczeństwo i certyfikat SSL. Strony bez certyfikatu SSL i potencjalnie niebezpieczne, będą mniej atrakcyjne dla Google. Stanowią bowiem zagrożenie dla danych osobowych i mogą rozsiewać spam.
  9. Optymalizacja Core Web Vitals. Ważne jest, jak szybko użytkownik może otworzyć daną stronę internetową. Google przykłada coraz większą uwagę do szybkości działania stron, co wpływa na dobre doświadczenia użytkowników. Ważne są też czas interakcji i stabilność wizualna. Dlatego optymalizacja strony internetowej jest dziś jednym z kluczowych elementów pozycjonowania stron.
  10. Współczynnik odrzuceń. Im niższy współczynnik odrzuceń na stronie, tym bardziej wartościowe treści, które przyciągają użytkowników. Dlatego, im więcej użytkowników spędza dużo czasu na stronie, tym bardziej doceni to Google.

Czynniki rankingowe off-site, występujące poza samą stroną:

  1. Moc domeny. Składają się na to jej wiek i historia, jakość treści czy dotychczasowe działania SEO.
  2. Linkowanie zewnętrzne. Google ocenia liczbę i jakość odnośników z innych stron, które prowadzą do danej witryny (tzw. backlinki). Im więcej i lepszej jakości odnośników, tym lepiej dana witryna jest oceniana przez algorytmy Google.
  3. Google Moja Firma. Wizytówka Google miejsce, gdzie użytkownicy mogą odnaleźć informacje o Twojej firmie. Odpowiednio dobrana treść pozwala skutecznie uzupełnić stronę internetową i kiedy to konieczne, przekierować na nią użytkownika. Jest świetnym narzędziem do pozycjonowania lokalnego, a także świetnym narzędziem do zbierania opinii od klientów.
Behold - strony www, pozycjonowanie, grafika

Frazy i słowa kluczowe — jak wpływają na pozycjonowanie stron internetowych

Dobranie fraz i słow kluczowych jest ważne, ponieważ użytkownicy używają ich do szukania informacje w Google. Frazy kluczowe powinny być dobrane do tematyki strony oraz być często używane w samej wyszukiwarce. Innymi słowy, dobre frazy kluczowe pozwalają dotrzeć użytkownikom do Twojej strony internetowej za pomocą Google.

Aby przeprowadzić analizę słów kluczowych strony, należy wziąć pod uwagę:

  1. Tematykę i branżę strony. Ważne jest, aby dopasować treści strony do tematyki i branży. Na tej podstawie można sprawdzić, które frazy kluczowe są charakterystyczne dla branży.
  2. Określić grupę docelową. Należy określić, kim są odbiorcy strony i jakie frazy kluczowe mogą ich interesować.
  3. Popularność słów kluczowych. Należy sprawdzić, jak popularne są wybrane frazy kluczowe i czy są one odpowiednie dla danej strony. Jeżeli w Google używane są rzadko, Twoja strona może nie dotrzeć do odpowiedniej ilości użytkowników.
  4. Umieszczenie słów kluczowych w treści strony. Należy zadbać o to, aby wybrane frazy kluczowe były umieszczone w treści strony. Przydatny będzie tu copywriter SEO, który dostosuje treść strony do wyznaczonych słow kluczowych.

Jak wybrać frazy kluczowe pod pozycjonowanie stron internetowych?

Do wybrania odpowiednich słów kluczowych (lub też całych fraz) należy użyć odpowiednich narzędzi. Są to narzędzia analityczne, które filtrują trendy i zachowania w wyszukiwarce. Narzędzia takie pokazują, jak często frazy kluczowe są wyszukiwane oraz do jakich stron prowadzą. Co więcej, przy pisaniu tekstów na stronie, należy skorzystać z odpowiednich edytorów tekstowych. Te podpowiadają, jakich słów kluczowych użyć i w jakiej ilości, aby uzyskać najlepsze efekty. Możesz użyć tu płatnych Senuto, SemStorm, SemRush czy Ahrefs.

Jak odpowiednia struktura strony poprawia pozycjonowanie stron internetowych?

Odpowiednia struktura strony internetowej ma ogromny wpływ na jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Znacząco wpływa na kondycję strony, a zwłaszcza:

  1. Poprawia nawigację. Dobra struktura strony to lepsza nawigacja. Roboty Google lepiej rozumieją treści, a użytkownicy łatwiej poruszają się po witrynie.
  2. Pomaga wyszukiwarkom zrozumieć treść strony. Odpowiednia struktura strony pomaga wyszukiwarkom zrozumieć, jakie treści są dostępne na stronie. Pozwala też zrozumieć, jak poszczególne podstrony są ze sobą powiązane.
  3. Umożliwia szybsze indeksowanie. Wyszukiwarki szybciej indeksują strony o dobrej strukturze, co może przyczynić się do lepszego i szybszego pozycjonowania.
  4. Poprawia doświadczenia użytkownika. Dobra struktura przyczynia się do zmniejszenia współczynnika odrzuceń. Im mniejszy, tym lepiej dla pozycjonowania.

Na czym polega lokalne pozycjonowanie stron internetowych?

Lokalne pozycjonowanie stron zwiększa widoczność strony internetowej w Google dla użytkowników z danego regionu. Jest szczególne ważne dla regionalnych przedsiębiorstw. Lokalne pozycjonowanie stron opiera się na kilku elementach:

  1. Słowa kluczowe z lokalnym zasięgiem. Strona musi zawierać frazy kluczowe, które odnoszą się do danego regionu, np. „kawiarnia Warszawa” lub „strony internetowe Warszawa”.
  2. Dane strukturalne. Nazwa firmy, adres, email i numer telefonu, powinny być umieszczone na stronie internetowej. Dzięki temu staną się widoczne dla wyszukiwarki.
  3. Mapy Google. Umieszczenie firmy na mapie Google pomoże w uzyskaniu lepszej pozycji w lokalnych wyszukiwaniach.
  4. Recenzje i opinie. Recenzje i opinie od klientów mogą pomóc w podniesieniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Warto zachęcać swoich klientów do umieszczania pozytywnych opinii i ocen w mediach społecznościowych i wizytówce Google.
  5. Linki z lokalnych stron. Właściwe linkowanie zewnętrzne pozytywnie wpływa na pozycję strony w Google. Linkowanie z lokalnych portali można świetnie wykorzystać do pozycjonowania regionalnych przedsiębiorstw.